یکی امکانات مجموعه فولاد دلاکان برش ورق های صنعتی، ساختمانی از جمله ST37-ST52-CK45-A516-ST44 و … به وسیله دستگاه های CNC و برش هوا گاز به صورت دستی می باشد. که تمامی خدمات برش توسط مجرب ترین برشکاران برش انجام میگردد.
برش پلاسما پروسه ای است که در آن فولاد یا سایر  فلزات (گاهی اوقات برخی مواد دیگر) در قطرهای مختلف بوسیله یک مشعل (torch)  برش داده می شود.در این برش یک گاز نجیب (در برخی موارد هوای فشرده) با  سرعت بالا از نازل دمیده شده و در همان لحظه یک قوس الکتریکی (Electrical  ARCC) بین گاز در سر نازل با سطح برش ایجاد می گردد و گاز به حالت پلاسما می رود. پلاسما به اندازه کافی گرم است تا فلز را ذوب کند و برش صورت پذیرد، در این روش فلزات تا ضخامت 35 میلیمتر برش داده می شوند.

 

اصول بنیادین برش دهنده های پلاسما

 

در برش پلاسمای نوع HF به کمک یک جرقه فرکانس بالا – ولتاژ بالایی از هوا در سر مشعل یونیزه شده و قوس الکتریکی آغاز میگردد. در این روش هنگام استارت لزومی به تماس قطعه کار با مشعل (Torch) نیست و این روش برای کاربرد های کنترل عددی (CNC) مناسب می باشد. 
در ماشین های پیشرفته تر جهت تنظیم ارتفاع مشعل از  سطح قطعه کار لازم است قبل از استارت نوک(Tipp) تورچ به قطعه کار خورده سپس  یک فاصله (Gap)  مناسب (مطابق تنظیم اپراتور) ایجاد گردد. این نوع دستگاههای برش پلاسما حساس به تماسِ نوک مشعل به قطعه کار بوده و به محض تماس از سطح  فاصله می گیرد.
البته علاوه بر مشعل مجهز به یک سپر یا کلاهک ضد ضربه نیز می باشد. کنترل کننده جرقه از دو سیستم نزدیک بهم برای تولید پلاسما بهره می  گیرد، ابتدا یک مدار ولتاژ بالا (جریان پایین با فرکانس زیاد) استفاده شده تا در یک لحظه آنی یک جرقه با شدت بالا داخل بدنه تورچ ایجاد شده و  مقدارکمی(small pocket)  گاز پلاسما ایجاد گردد.
از این قوس به عنوان قوس هادی نام برده می شود، قوس هادی یک مسیر برگشتی به سر مشعل ایجاد می کند وخودش را  تا نزدیکی قطعه کار یعنی جایی که قوس اصلی پلاسما زده می شود نگه می  دارد.قوس های پلاسما بسیار داغ بوده ودمای آن حدود °c25000 می باشد.

 

برش پلاسما با ماشین cnc

 

برش دهنده های پلاسما از دو روش برای استارت قوس بهره می گیرند:
 1. ایجاد قوس از طریق گذاشتن مشعل (Torch) روی قطعه کار و تماس با آن.
 ۲. استفاده از یک مدار ولتاژ بالا- فرکانس بالا برای ایجاد قوس الکتریکی.
البته این روش دارای  معایبی چون خطر برق گرفتگی، لزوم حفظ فاصله اسپارک و حجم بالای تشعشعات فرکانس های رادیویی می باشد. برش دهنده های پلاسما نزدیک تجهیزات حساس  الکترونیکی نظیر سخت افزار CNC یا رایانه کار می کنند بنابراین برای  جلوگیری از نویزپذیری این تجهیزات و آسیب رسیدن به آنها از تجهیزات دیگری برای استارت قوس هادی استفاده می شود.این تجهیزات معمولاً روی سیستم  جداگانه ای که دور از سیستم های الکترونیکی حساس بوده و مجموعه کنترل پلاسما نامیده می شود قرار می گیرید.

 

دستگاه سی ان سی هوا برش

 

دستگاه سی ان سی هوا برش بهترین روش برای برش فلزات مخصوصا ورق های تخت و صفحاتی با ضخامت بالا است. این دستگاه در مقایسه با دیگر دستگاه های cnc کاربری آسانی داشته و از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه می باشد. البته بهتر است بدانید سرعت دستگاه سی ان سی هوا برش کمی کند بوده و در مواردی که سرعت برش حائز اهمیت است بهتر است که از دستگاه پلاسما استفاده شود.
فرایند برشکاری در هوابرش به این صورت است که یک مشعل حرارتی با دمای بسیار بالا برشکاری را آغاز می نماید سپس با ورود اکسیژن در محل برش، اکسید به وجود می آید و در نهایت اکسید باقی مانده بر سطح فلز را با سوهان و … از قطعه جدا کرده و به بیرون از محل برش فرستاده می گردد.
مزایای این روش شامل برش ورق تا ضخامت 400 میلی متر، برش بسیار دقیق در لبه ها، قیمت مقرون به صرفه، کیفیت سطح برش و … می باشد.

 

دستگاه برش لیزر فلزات CNC

 

دستگاه برش لیزر سی ان سی مناسب ترین دستگاه برای برش و قطعه زنی با دقت و کیفیت بسیار بالا می باشد به علاوه زمان لازم برای برش هر قطعه آهنی، غیرآهنی، آلیاژی و آلومینیومی با این روش بسیار کم و به صرفه خواهد بود.
دستگاه برش لیزر قابلیت برش ورق های آهنی تا ضخامت 15 میلی متر را دارا می باشد.
نوع گاز مصرفی در فرآیند دستگاه های برش لیزر سی ان سی متفاوت بوده و بنابر درخواست مشتری، نوع فلزات و آلیاژ های مورد استفاده تعیین می گردد، در این بین گاز نیتروژن و اکسیژن کیفیت و دقت بالاتری خواهند داشت.
مزایای استفاده از این دستگاه شامل صافی سطح، عدم وجود تمرکز تنش، ضایعات کم متریال و غیره می باشد.