قیمت مناسب

پایین ترین قیمت میان همکاران

احترام به مشتری

با سی سال سابقه درخشان

اصالت کالا

تضمین اصالت تمامی اجناس فروشی

باربری ایمن

ارزان ترین و امن ترین روش ارسال بار

لوله جداری چیست؟

لوله جداری چیست؟

معرفی لوله جداری (Casing)

لوله کیسینگ (Casing) یک لوله بدون درز با پوشش فولادی که در حفاری چاه یا هرگونه نصب زیرزمینی استفاده می شود، نامیده می شود که به آن لوله جداری نیز می گویند. معمولاً در ساخت و سازهای زیرزمینی برای محافظت از خطوط تاسیسات از انواع مختلف در برابر آسیب استفاده می شود. از لوله کیسینگ برای پوشش چاه های نفت و گاز استفاده می شود.

ما در این مقاله علاوه بر معرفی و بررسی لوله کیسینگ (Casing) یا همان لوله جداری، انواع و کاربرد آن و به بررسی سیستم کیسینگ گذاری حین حفاری (CwD) در لوله جداری یا کیسینگ نیز میپردازیم.

لوله جداری یا لوله کیسینگ چیست ؟

لوله کیسینگ (Casing) یک لوله بدون درز با پوشش فولادی که در حفاری چاه یا هرگونه نصب زیرزمینی استفاده می شود، نامیده می شود که به آن لوله جداری نیز می گویند. معمولاً در ساخت و سازهای زیرزمینی برای محافظت از خطوط تاسیسات از انواع مختلف در برابر آسیب استفاده می شود. از لوله کیسینگ برای پوشش چاه های نفت و گاز استفاده می شود.

چرا از لوله جداری یا کیسینگ استفاده می شود؟

لوله جداری یا کیسینگ از آلودگی آب شیرین جلوگیری می کند.
لوله جداری یا کیسینگ foundation پایه بالایی قوی تری برای مته غوطه وری فراهم می کند.
b سوراخ صاف را برای نصب تجهیزات در لوله جداری یا کیسینگ فعال می کند.
لوله جداری یا کیسینگ Surface سطح منطقه فشار بالا را برای جلوگیری از منفجر شدن مهر و موم می کند.

مزایای-لوله-جداری فروشگاه دلاکان
فروش انواع فولاد های آلیاژی

 

مزایای لوله جداری یا لوله کیسینگ (casing) :

با تغییر مراحل لازم برای روند حفاری، هم در وقت و هم در هزینه صرفه جویی می کنید. علاوه بر این، سیستم کیسینگ‌گذاری حین حفاری همچنین مجموعه ای از مزایای اضافی را فراهم می کند. مزایای پوشش در هنگام حفاری را می توان در زیر خلاصه کرد:

1- صرفه جویی در وقت و هزینه با سیستم کیسینگ‌گذاری (CwD) حین حفاری درلوله جداری:

کیسینگ‌گذاری حین حفاری قادر است با کاهش زمان مسطح و کاهش ریسک عملیاتی، در زمان کار صرفه جویی کند. وقتی با حفاری معمولی مقایسه می شود، کیسینگ‌گذاری حین حفاری می تواند حدود 37.5٪ از زمان صرف شده در حفر و مقاومت سازی و لوله کشی یک چاه را صرفه جویی کند.

2- پوشش تا عمق با کیسینگ‌گذاری حین حفاری در لوله جداری (لوله کیسینگ) :

به دلیل تخریب چاه، حفاری معمولی معمولاً قادر به اجرای پوشش تا انتهای یک چاه نیست. این تخریب در اثر عوامل مختلفی از جمله آسیب به دیواره، ایجاد کیک فیلتر وباز ماندن سوراخ تا مدت طولانی ایجاد می شود. با این حال، یک سیستم غیرقابل بازیابی در لوله کیسینگ به رشته پوشش اجازه می دهد تا تمام مسیر را از طریق تاقچه ها و موانع دیگر عبور کند، از طریق مقاطع محکم جا بیفتد و با موفقیت به TD برسد.

سیستم کیسینگ‌گذاری حین حفاریلوله کیسینگ زمان قرار گرفتن در معرض تشکیل را کاهش دهید.

معرفی پوشش در حین فرآیند حفاری در لوله جداری، زمان های قطع را برای BHA نیز از بین می برد. این فقط باعث صرفه جویی در هزینه ها نمی شود، بلکه به کاهش زمان قرار گرفتن در معرض شکل گیری که معمولاً تا زمان سیمان کاری مشکل است نیز کمک می کند. این زمان قرار گرفتن در معرض می تواند باعث تخریب گل، خزش نمک و تورم رس شود، اما این مشکلات با کیسینگ‌گذاری حین حفاری برطرف می شود. بعلاوه، از آنجا که پس از حفاری اولیه نیازی به اجرای پوشش اضافی نیست ، خطر گیر افتادن پوشش کمتر است.

کیسینگ‌گذاری حین حفاری در لوله کیسینگ بر مناطق چالش برانگیز غلبه میکند.

کیسینگ‌گذاری حین حفاری در لوله جداری یا کیسینگ همچنین می تواند برای مقابله با مناطق حفاری بالقوه چالش برانگیز، مانند سازه های تخلیه شده، مقاطع نمکی و مناطق شکسته استفاده شود. دلیل این امر این است که کیسینگ‌گذاری حین حفاری در لوله کیسینگ به شما اجازه می دهد بلافاصله پس از حفاری یک منطقه را تنظیم و خارج کند. از طرف دیگر، حفاری متعارف برای مقابله با این مناطق طولانی تر است و حتی می تواند مشکل را پیچیده کند، به این معنی که مقدار قابل توجهی از زمان و پول صرف تلاش برای بازیابی چاه می شود، بدون توجه به آسیب شدید تشکیل نیز ایجاد شود.

کیسینگ‌گذاری حین حفاری در لوله کیسینگ تمیز کردن سوراخ را بهبود می بخشد.

هنگامی که از کیسینگ‌گذاری حین حفاری در لوله جداری یا همان لوله کیسینگ استفاده می شود، یک حلقه کوچک و یکنواخت بین محفظه و گمانه ایجاد می کند. این سودمند است زیرا بدان معنی است که مته می تواند به راحتی و بدون نیاز به سرعت کم، گردش کند و قلمه ها را پاک کند. توجه به این نکته مهم است که ویژگی های مایع حفاری و حرکت لوله باید از قبل با دقت برنامه ریزی شود تا اطمینان حاصل شود که سوراخ تمیز باقی می ماند.

کیسینگ‌گذاری حین حفاری در لوله جداری کیفیت سوراخ را بهبود می بخشد.

با استفاده از سیستم کیسینگ‌گذاری حین حفاری در لوله کیسینگ در هنگام حفاری، می توان دریافت که کیفیت سوراخ به طور قابل توجهی بالاتر از حفاری معمولی است. این به دلیل فرایندی است که به عنوان اثر گچکاری شناخته می شود، که در آن قلمه ها و کیک فیلتر خرد شده و با چرخش لوله صاف به سازه فشار داده می شوند. این باعث ایجاد کیک دیواری با نفوذپذیری کم می شود. از طرف دیگر، چرخش لوله در فرایندهای متداول حفاری روان نیست. یک کیک دیواری تولید می شود، اما به راحتی تشکیل می شود و بنابراین کمتر کارآمد است.

انواع لوله کیسینگ یا لوله جداری

لوله کیسینگ یک محصول همه کاره است که می تواند برای محافظت از انواع مختلف آن استفاده شود. لوله های آب و برق و حامل آنها به عنوان کیسینگ یا لوله جداری از جمله لوله های کیسینگ درز مستقیم، لوله جداری جوش مارپیچ، لوله کیسینگ بدون درز، و لوله نورد و جوش داده شدهلوله از نوار نورد شده و با یک جوش طولی تشکیل می شود.لوله جداری معمولاً توسط الکتریک جوش یا نوع DSAW ساخته می شود. ساخت این لوله کیسینگ در ضخامت ها و گریدهای مختلف موجود است. بستگی به برنامه شما دارد. این لوله DSAW با نورد ورق های فولادی ابتدا به داخل تشکیل می شود اشکال استوانه ای سپس لبه های صفحه نورد شده به شکلی در می آیند که V شکل باشند.

شیارها در سطح داخلی و خارجی در محل درز تشکیل می شوند. سپس درز لوله جداری با یک گذر از یک جوشکار قوس در داخل و خارج تشکیل می شود. سطوح و قوس جوشکاری تحت شار قرار می گیرد. یک مزیت اصلی استفاده از این فرآیند ساخت پوسته استیل است که جوش ها به 100٪ از دیواره لوله نفوذ می کنند و پیوند بسیار محکمی تولید می کند. لوله ERW مشابه است اما به جای جوش خورده با هم جوش خورده است.

لوله کیسینگ جوش داده شده مارپیچی: این لوله پوشش فولادی بسیار مقاوم و مقرون به صرفه است. محصولی که به پروژه شما اطمینان طولانی مدت مورد نیاز شما را می دهد. درز جوش لوله جداری جوش مارپیچی بصورت مارپیچی در اطراف لوله است ، گفته می شود مانند یک لوله سلمانی است. می توان برای مطابقت با قطر بیرونی خاص، ضخامت دیواره، درجه، فولاد تولید کرد.

لوله کیسینگ یا لوله جداری نورد و جوش داده شده: لوله پوشش نورد و جوش داده شده بوسیله ایجاد می شود. سیلندرهای لوله با قطر بزرگتر را از ورق فولاد نورد و جوش داده و سپس آنها را جوش می دهیم. در صورت لزوم، سیلندرها را به طول های طولانی تر برسانید. این نوع لوله فولادی نورد و جوش داده شده از تولید به طور کلی برای ساخت لوله های فولادی با قطر بزرگ استفاده می شود، این موارد بیشتر است. اندازه های “ویژه” و به طور کلی در ظرفیت تولید زیاد ساخته نمی شوند. اندازه کلی دامنه از قطر 30 اینچ در لوله پوشش فولادی با قطر بسیار بزرگ شروع می شود. برای سفارش لوله جداری یا کیسینگ میتوانید از طریق سایت فولاد دلاکان ، ثبت سفارش نمایید تا سفارش لوله جداری شما در سریعترین زمان و با بهترین قیمت و کیفیت برای تکمیل پروژه‌تان به شما تحویل شود. همچنین برای دریافت مشاوره و ثبت سفارش تلفنی میتوانید از طریق شماره 02166619016 با کارشناسان فروش فولاد دلاکان در تماس باشید.

 

2 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.